Мотанка - то пам'ять поколінь...

Традиційна лялька - це пам`ять культури, яка втілена в ній набагато яскравіше, ніж у будь-якій іншій іграшці.

У ній збережені традиціі в одязі, вишивці... А ще домашня лялька, зроблена власноруч мамою чи бабусею, несе у собі потужний заряд духовнoї енергії роду, і її зовсім не порівняти із сучасною масовою іграшкою з пластиків!

Ще в середині ХХ ст. у кожній сім`ї чи місті діти гралися ляльками, зроблeними з клаптиків тканини, залишків старого одягу.

З розвитком промисловості домашні ляльки почали втрачати свою популярність, але завдяки нашим дорогим бабусям цей унікальний пласт народної іграшкової культури не загубився у віках, а зберігся з усіма його етнічними ознаками.

Ядвига

Рукотворна клаптикова фігурка виконує тепер провідникову функцію між минулим і майбутнім. На зорі існування людства лялька-мотанка носила ритуальний характер, брала участь у різних обрядах і святах. Але з плином часу такі її функції були втрачені і вона зайняла повноправне місце серед дитячих забавок. Як іграшка така лялька цінна своїми виховними властивостями.

Це унікальний приклад, на якому дитина ще змалку привчається до художньої праці, декоративно-прикладного мистецтва і текстильного дизайну.

У минулому маленькі дівчатка під час виготовлення ляльок для себе чи молодших сестричок вчилися шити, ткати, прясти, плести, що потім цінувалося в них як у добрих господинях. А граючи в рольові ігри, готувалися до майбутнього материнства.

Український народ вірив, що в мотанці знаходиться дух предків і що вона може передавати досвід з покоління в покоління...

Мотанку пов'язують з уявленнями про життя і небуття, з досвідом минулих поколінь та їх зв'язком з майбутніми поколіннями...

Ляльку - мотанку, яка є елементом народної культури, уже починають відроджувати в Україні. Отримати такий подарунок хочеться багатьом. Ляльки - мотанки в подарунок витісняють продукцію фірми «Паркер» - українцем бути красиво!

Виготовлені сучасними народними майстрами ляльки зі збереженими традиціями дають змогу не загубити прадавню лялькову культуру нашої землі та залишити її для майбутніх поколінь.

В ляльках - мотанках - ціла вічність..!
Лада

За джерелами Інтернету

-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-