Висота: 43 см

Софія... Та, яка мудра... Завжди і у всьому...

Лялька - мотанка Софія несе  святі дари - писанки - незмінні атрибути Великодня, потужні чудо-обереги...

Писанки - то могутній символ життя, відрождення, достатку, вічного руху,  Всесвіту загалом..!

Це
символ зародження життя, знак життя нового, воскресіння, а також – солярний символ, символ нашого життєдайного світила - Сонця...

Наші пращури вважали яйце тим єдиним цілим, з якого походить небо і земля, а з середини (жовтка) виникає Сонце...

Писанки, цей диво-витвір рук людських,- надзвичайно сильний сакральний оберіг, що захищає людину від усього лихого, дарує їй щастя, радість і тепло!

Писанки належать до найбільших  українських національних символів.  Їхня неперевершена колоритність, розмаїття барв та візерунків не залишать байдужими не одну живу душу!..
Отож недарма європейці називають писанки «українською мініатюрою»... Письменник Василь Скуратівський якось сказав: «Якби наш народ не створив нічого іншого, окрім писанок, то і цього було б досить, аби зайняти почесне місце в пантеоні цивілізованих націй». І це таки правда!

Сакральний хрест на обличчі ляльки -  мотанки Софії -  то символ життя...  а життя неможливе без Сонця... це споконвічний символ нашого життєдайного Світила, потужний солярний знак!.. Лялька - мотанка з таким обличчям несе в собі могутню позитивну сонячну енергетику!

У ляльки – мотанки Софії  яскраві довгі коси! На Русі з давніх часів коса вважалася символом дівочої краси. Про вроду дівчини судили з її коси. Казали так: «Яка коса — така й краса», «Дівчина з косою, як трава з росою, нема коси — нема краси».

Фартух у ляльки - мотанки Софії  є жіночим символом - оберегом, символом захисту жіночого начала...

У ляльки - мотанки
Софії яскравий віночок з квітів - символ дівочої чистоти та краси, молодості і кохання...

Вінок належать до українських національних символів-оберегів.  Вінок - це своєрідний оберіг, "знахар” душі, в ньому є така чаклунська сила, що болі знімає, береже волосся... На українській землі вінок відомий здавна... На найдавніших зображеннях жінки–Богині вона у головному уборі з квітів, трав, зілля та гілля. Наші предки усвідомлювали, що «головою» вони розуміють навколишній світ і впливають на нього, тому за допомогою головних уборів і вінків прагнули захистити себе від зурочення та інших злих чар, забезпечити добробут родини.

Про найкращу оздобу дівочої голови — вінок—багато писав видатний український етнограф нашого часу Олекса Воропай: «Наші дівчата плетуть собі вінки з квітів маку, синіх волошок, білого ромен-зілля, чорнобривців та дикої рожі. У плетенні вінків нашими дівчатами досягнено не меншого мистецтва, ніж у вишиванні, тканні та мереживі. В залежності від індивідуальних здібностей, дівчата там комбінують барву і форму квітів у вінку, що вінок стає мистецьким твором і підкреслює красу дівочого обличчя». Вінок, цей своєрідний витвір мистецтва, був книгою душі дівчини: мовою квітів вона виражала свої почуття та стан душі...

Легкість та бадьорість на життєвому шляху  символізують личаки у Софії... Вони уособлюють домашній затишок, вічне тепло домашнього вогнища...

І хай життєвий шлях ії господаря буде таким же легким, безтурботним і радісним!

Лялька - мотанка Софія створена, щоб дарувати свято!

Дарувати радість та щастя!

Зігрівати Ваші душі своїм сонячним теплом!

Вносити гармонію у серця!..

Для Вас та Ваших близьких!


Створено з любов'ю!
Шануймося!